Urban Logic Center je neprofitni, nestranački, open-source think tank posvećen istraživanju i promociji tematika kao što su geopolitika, sajber, geo-ekonomija, zaštita kritične infrastrukture, urbana regeneracija, međunarodni odnosi, ekonomske, obrazovne i kulturne politike. Pružamo savjete i ideje o specifičnim političkim i ekonomskim problemima.
Naš tim je kompetentan da osmisli inteligentna rješenja u cilju promocije mira i razvoja u svijetu koji se mijenja.
Urban Logic Think tank sadrži Web-baziranu publikaciju Časopis Geopolitika otvorenog pristupa. Na čelu publikacije je uredništvo čiji članovi posjeduju dugogodišnje iskustvo u istraživanju navedenih tematika.

O časopisu

Fokus i djelokrug

Časopis Geopolitika je multidisciplinaran naučni časopis koji će se objavljivati periodično od strane našeg uredničkog tima. Časopis pruža neposredan otvoren pristup svom sadržaju na principu da je istraživanje slobodno i dostupno javnosti u cilju promocije globalne razmjene znanja.
Žurnal će nastojati istraživanjem i promocijom tematika kao što su geopolitika, sajber, geo-ekonomija, međunarodni odnosi, zaštita kritične infrastrukture, privući istraživače, student, analitičare, akademske radnike, i profesionalce iz navedenog područja.
Pozivani su da predstave svoje poglede na navedenu tematiku koji bi mogli doprinijeti rješenjima i dati odgovor na prevazilaženju kriza te svih oblika nasilnog sukoba u svijetu koji se mijenja.

Svi radovi se trebaju pridržavati pravilne gramatike, pravopisa, interpunkcija i strukture rečenice, a mogu biti pisani na srpskom, bosanskom, hrvatskom i engleskom jeziku, a bit će objavljeni na jeziku kojim je rad pisan.

ANALIZE

Pozivamo analitičare, ostatak akademske zajednice, mlade stručnjake i studente koje interesuje istraživanje da podnesu svoje radove za rubriku ANALIZE, koji mogu biti pisani kao analize, osvrti, eseji i stanovišta. Tekstovi će biti objavljeni zavisno od pridržavanja etičkog kodeksa i tematskih oblasti koje obuhvataju navedene aktivnosti u rubrici o nama, ili opisa Časopisa Geopolitika, Urban Logic think tanka. U rubrici Analize iz navedenih oblasti koje su opisane u našem djelokrugu će biti objavljeni na jeziku na kom su napisani kao što su engleski, srpski, hrvatski i bošnjački. Uređivački odbor može predložiti da visoko ocjenjene radove iz navedenih rubrika budu objavljeni u našem Časopisu Geopolitika. Naš think tank afirmiše širenje novog znanja među studentima i mladim stručnjacima kao doprinos u virtuelnom okruženju svijeta koji se mijenja.

Pravne napomene

U rubrici ANALIZE, u kojoj se odražavaju raznolikost stajališta i mišljenja, podliježu ocjeni etičnosti od strane uređivačkog odbora. Stajališta izražena u navedenim oblicima prezentacije radova, u mogućnosti sa empirijskim dokazima navedenim zbog kredibilnosti i kompetentnosti teksta, isključiva su odgovornost autora; Njihovi stavovi i pogledi ne odražavaju nužno stavove i poglede časopisa i Uredničkog tima ili naše matične organizacije, odnosno Urbanlogic Center koji je promoter navedene istraživačke inicijative.

Područje pokrivanja: Politologija: Multidisciplinarne društvene nauke

Kontakt i podrška: